بزرگترین بودجه دفاعی تاریخ ایالات متحده از سوی پرزیدنت ترامپ امضا شد؛ اختصاص بودجه به نیروی فضایی آمریکا

0

پرزیدنت ترامپ دیروز قانون بودجه دفاعی آمریکا برای سال آینده میلادی را امضا کرد. این قانون، بودجه نیروهای مسلح آمریکا را به رقم ۷۳۸ میلیارد دلار ارتقا می دهد و شامل بخش جدیدی به نام «نیروی فضایی» است.

رئیس جمهوری ایالات متحده که به همراه ملانیا، بانوی اول آمریکا در یکی از قرارگاه های نظامی برای مراسم امضای بودجه نیروهای مسلح آمریکا شرکت کرده بود، با تبریک عید کریسمس و سال نو گفت: «روز واقعا بزرگی برای نیروهای مسلح آمریکا است. تا چند لحظه دیگر با نهایت افتخار قانونی را امضا می کنم که در برگیرنده بزرگترین سرمایه گذاری در ارتش ایالات متحده است. این قانون نیروی فضایی آمریکا را نیز رسما بنیان گذاری می‌کند. این جدیدترین بخش از نیروهای مسلح این کشور است و ابزارها و ساز و کارهای لازم برای مبارزه در نبردهای آینده و تضمین پیروزی در آنها را فراهم می کند.»

نیروهای مسلح آمریکا از پنج بخش زمینی، هوایی، دریایی، تفنگداران دریائی و گارد ساحلی تشکیل شده و بر اساس قانون جدید نیروی فضایی، زیر مجموعه نیروی هوایی عمل خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ همچنین یادآوری کرد: «از هنگام تاسیس نیروی هوایی در زمان پرزیدنت هری ترومن در هفتاد سال پیش، برای اولین بار بخش جدیدی در نیروهای مسلح، یعنی نیروی فضایی آمریکا پایه گذاری می شود. فضا صحنه جنگ های آینده است و نیروی فضایی آمریکا ششمین بخش از نیروهای مسلح این کشور است. تهدیدهایی که از فضا به امنیت آمریکا وارد می شود بسیار خطیر است و بدست آوردن و حفظ برتری ایالات متحده در این خصوص امری حیاتی است.»

هدف از تاسیس نیروی فضایی که بالقوه می تواند بزرگترین دستاورد دولت ترامپ در خصوص نیروهای مسلح تلقی شود، اعزام نیرو و استقرار سرباز در فضا نیست بلکه توان آمریکا در حفاظت از ماهواره ها در این عرصه را افزایش می دهد.

پرزیدنت ترامپ همچنین گفت: «پیش از ریاست جمهوری من بودجه نیروهای مسلح عمیقا و به صورت ویران کننده‌ای کم شده بود. صادقانه بگویم، ارتش آمریکا خیلی ضعیف شده و تحلیل رفته بود. در کارزار انتخاباتی‌ام قول دادم که با توقف این روند منابع بیشتری را صرف نیروهای دفاعی مان کنم.»

او تاکید کرد: «هم اکنون ارتش آمریکا قوی ترین ارتش دنیا است و فاصله بسیاری با قدرت های دوم و سوم دارد. این قانونی که امروز امضا می کنم بودجه نیروهای مسلح آمریکا برای سال آینده را به ۷۳۸ میلیارد دلار ارتقا می دهد، که بزرگترین بودجه نیروهای مسلح در تاریخ این کشور است.»

بر اساس گزارش وزارت دفاع آمریکا روسیه و چین در سال گذشته تلاش‌های گسترده‌ای برای ارتقای فن آوری اخلال و تخریب ماهواره ها انجام داده اندکه چشم و گوش آمریکا در نبردهای آینده محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *