از هر سه جوان آمریکایی یک نفر سال گذشته را بدون رابطه جنسی گذرانده است

0

یافته‌های یک تحقیق جدید نشان می دهد از هر ۳ نفر جوان آمریکایی یک نفر سال گذشته را بدون رابطه جنسی گذرانده است.

پژوهشگران در دانشگاه ایندیانا که داده‌های بیست سال اخیر را بررسی کرده اند می گویند تعداد جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله‌ای که در سال گذشته فعالیت جنسی نداشته اند در مردان از ۱۹ درصد به ۳۱ درصد رسیده و در زنان از ۲۵ درصد به ۳۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

بنابر این تحقیق همچنین کسانی که حداقل یک بار در هفته و با تنها یک نفر رابطه جنسی داشته اند کاهش یافته است.

محققان می گویند جوانان با درآمد کم، شغل نیمه وقت یا بیکار و همینطور دانشجویان احتمال بیشتری دارد که از نظر جنسی غیرفعال سر کرده باشند. این برای افراد با درآمد بالا برعکس است و کمتر احتمال می رود آنان از نظر جنسی غیرفعال مانده باشند.

دبی هربنیک، پروفسور در زمینه سلامت جنسی و باروری در دانشگاه ایندیانا، می گوید: «افزایش تعداد کسانی که به لحاظ جنسی غیرفعال شده اند ارزش توجه را دارد چرا که روابط جنسی برای کیفیت زندگی و خوشبختی بسیاری از افراد مهم است.»

وی می افزاید: «مساله اصلی این است که این عدم فعالیت جنسی چه میزان با نارضایتی فرد نسبت دارد؟ در حالی که نداشتن رابطه جنسی برای بعضی افراد از انتخاب شخصی می آید، برای بعضی دیگر منبع ناراحتی است که نارضایتی به همراه دارد. این خوب است که ما درباره سکس حرف می زنیم، اما لازم است که درباره نداشتن سکس هم حرف بزنیم.»

آقای هربرنیک اضافه می کند: «علیرغم این ذهنیت که دانشجویان کالج سکس زیادی دارند، تحقیق نشان می دهد این درباره همگان صادق نیست. من بسیاری از دانشجویان را دیده‌ام که می گویند به دلایل مختلف سکس نداشته اند. برای مثال به خاطر پرهیز از حاملگی، اینکه هنوز آدم درستی را ملاقات نکرده اند، خجالت می کشند از اینکه کسی را به قرار دعوت کنند، داشتن اضطراب، نداشتن میل به سکس و همینطور دلایل فرهنگی و مذهبی.»

پیتر اوئدا، محقق در انستیتو کارولینسکای سوئد، می گوید که تغییر عادت‌های جنسی، استرس و شلوغی زندگی مدرن و به وجود آمدن تفریحات آنلاین دیگر که رقیب فعالیت جنسی شده اند می تواند از عوامل کاهش فعالیت جنسی جوانان باشد. همچنین افسردگی و اضطراب در میان نوجوانان و جوانان می تواند فاکتوری کلیدی در این زمینه باشد. رواج گسترده تلفن‌های هوشمند و کم شدن موقعیت برخوردهای واقعی در زندگی نیز می تواند در این زمینه تاثیر گذاشته باشد.

در این تحقیق همچنین آمده است در محدوده افراد ۱۸ تا ۴۴ سال، مردانی که در طول سال گذشته بیش از ۳ شریک جنسی داشته اند ۱۵ درصد بوده است. این عدد برای زنان ۷ درصد بوده است.

در این پژوهش از ۱۰ هزار نفر مرد و زن تحقیق به عمل آمده است و از بانک اطلاعات داده فعالیت جنسی افراد در حد فاصل سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *