نازنین بنیادی بازیگر ایرانی‌تبار به عنوان یکی از سفیران سازمان عفو بین‌الملل بریتانیا انتخاب شد

0

سازمان عفو بین‌الملل بریتانیا از انتخاب نازنین بنیادی، بازیگر بریتانیایی ایرانی‌تبار ساکن آمریکا، به عنوان یکی از سفیران این سازمان خبر داد.

سازمان عفو بین‌الملل بریتانیا روز چهارشنبه ۲۸ خرداد در گزارشی دلیل انتخاب خانم بنیادی را همکاری وی از سال ۲۰۰۸ با این نهاد حقوق بشری در رابطه با کارزارهای حقوق بشری در جهان به ویژه حقوق جوانان، زنان و زندانیان سیاسی در ایران اعلام کرد.

به گزارش این سازمان،‌ خانم بنیادی همچنین در بخش دیگری از فعالیت‌های خود، کارزارهای حقوق بشری را به پارلمان‌های آلمان و بریتانیا و کنگره آمریکا برده است.

این سازمان همچنین با انتشار توئیتی نسبت به انتخاب نازنین بنیادی و ویک هوپ به عنوان سفیران تازه حقوق بشر این سازمان ابراز خرسندی کرد.

خانم بنیادی نیز با انتشار پستی در اینستاگرام خود با تشکر از سازمان عفو بین الملل بریتانیا بابت این فرصتی که به او داده شده است، می‌گوید، او که از سال ۲۰۰۸ میلادی فعالیت خود را در کنار سازمان عفو بین الملل آغاز کرده است از این پس خود را متعهد می كند كه در این نقش جدید بیشتر در دفاع و حراست از عزت انسانی در همه جا تلاش كند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان عفو بین الملل، بسیاری از کسانی که تا امروز به عنوان سفیر‌های این نهاد حقوق بشری انتخاب شده‌اند از چهره‌های سرشناس ورزشی، سینما، تئاتر، و هنر و ادبیات بوده‌اند که از استعداد، مهارت و نفوذ خود برای آگاهی رساندن و آموزش خود در زمینه حقوق بشر استفاده می‌کنند.
از جمله این هنرمندان می‌توان به الیویا کلمن هنرپیشه بریتانیایی برنده اسکار، انیش کاپور مجسمه‌ساز هندی-بریتانیایی، و آنیتا آسانت بازیکن زن تیم فوتبال چلسی، اشاره کرد.

نازنین بنیادی ساکن آمریکا است و در سریال‌ها و فیلم‌های زیادی از جمله «چطور با مادرت دیدار کردم»، «میهن» (Homeland)، «همراه» (Counterpart) و «هتل بمبئی» ایفای نقش کرده است. او قرار است در سریال جدید «ارباب حلقه‌ها» برای شبکه آمازون هم بازی کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *