سازمان بهداشت جهانی: آمار روزانه مبتلایان به کرونا در جهان رکورد زد

0

Hindu devotees, wearing protective face masks pull a "Rath" or a chariot of Lord Jagannath, on the eve of the annual Rath Yatra, or chariot procession, amidst the coronavirus disease (COVID-19) outbreak, in Ahmedabad, India, June 22, 2020. REUTERS/Amit Dave

سازمان بهداشت جهانی از ثبت بیشترین رکورد روزانه ابتلای به کرونا از آغاز شیوع کووید ۱۹ در جهان تا کنون، خبر داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، سازمان بهداشت جهانی روز یکشنبه ۱ تیر ماه اعلام کرد که  طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۸۳ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ گزارش شده و این رقم از زمان آغاز همه‌گیری این بیماری تاکنون، بیشترین میزان ابتلا طی یک شبانه‌روز بوده است.

بنابر اعلام این سازمان، برزیل با ۵۴ هزار و ۷۷۱ مورد و ایالات متحده با ۳۶ هزار و ۶۱۷ مورد ابتلا به کرونا بیشترین شمار مبتلایان در یک روز را داشته اند. همچنین هند از ثبت ۱۵هزار و۴۰۰ مورد ابتلا در یک شبانه روز خبر داده است. 

شمار مبتلایان کرونا در هند به بیش از ۴۲۵ هزار نفر رسیده و تا کنون بیش از ۱۳هزار نفر نیز به دلیل ابتلا به این ویروس جانباخته‌اند.

براساس داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، شمار مبتلایان به کرونا در جهان تقریباً  به ۹ میلیون نفر رسیده و تا کنون بیش از ۴۶۸ نفر براثر این بیماری جان باخته‌اند. آمریکا، برزیل،‌ روسیه، و هند همچنان بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را دارند.

این در حالی است که صحت آمارهای اعلام شده توسط کشورهایی نظیر چین، ایران، و روسیه به شدت مورد تردید است و کارشناسان اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ در آن کشورها به احتمال بسیار زیاد چند برابر آمار رسمی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *