ترامپ اوباما را به «خیانت» متهم کرده و منتظر نتایج تحقیقات دادستان است

0

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه، ۲۲ ژوئن طی مصاحبه‌ای باراک اوباما رئیس جمهوری سابق این کشور را به «خیانت» متهم کرد.

ترامپ باراک اوباما را محرک اصلی جریان تحقیقات فدرال درباره ادعاهای «دروغ » ارتباطات کمپین انتخاباتی‌اش با روسیه در سال ۲۰۱۶ دانسته و این رفتار را «خیانت» به آمریکا دانسته است.

ترامپ در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «CBN News»، در پاسخ به سوالی درباره نوع جنایاتی که اوباما در حق او مرتکب شده ، گفت: «خیانت، خیانت، خیانت».

رئیس جمهوری آمریکا اتهام مشخصی را روشن نکرد اما مجددا تأکید کرد که دولت قبلی در راستای تحقیقات در باره ادعای دروغین ارتباط با روسیه، علیه فعالیت‌هایش در کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، «جاسوسی» کرده است.

ترامپ گفت: «آنها بر فعالیت‌های تبلیغاتی من جاسوسی می‌کردند. معلوم خواهد شد که من برحق بودم منتظر تحقیقات باشید تا ببینید چه اتفاقی برای آنها می‌افتد».

ترامپ خاطرنشان كرد، مشتاقانه منتظر نتایج تحقیقات در حال انجام توسط جان درهام ، دادستان آمریكا در این زمینه است. او دادستان كانكتنیكات را «بسیار محترم» توصیف كرد و ویلیام بار دادستان کل آمریکا را ستود.

ترامپ گفت: «می‌خواهم از این امر (پرونده تحقیقات) دور باشم زیرا در غیر این صورت مسئله بعد سیاسی به خود می‌گیرد، ببینیم روند قانونی به کجا منتهی خواهد شد و آنها در تحقیقات به چه نتایجی خواهند رسید».

ترامپ در بخشی از سخنان خود مامورین «اف بی آی» به جانبداری سیاسی در هدف قرار دادن کمپین انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۶ متهم کرد.

منظور ترامپ تحقیقاتی که «اف.بی. آی» در مورد دخالت روسیه در انتخابات به عهده گرفت تحقیقاتی که در نهایت توسط مشاور ویژه سابق «رابرت مولر» رهبری شده بود.

از سوی دیگر ویلیام بار در مصاحبه‌ای در پاسخ به سوالی در باره نظر او به اظهارات ترامپ در مورد اتهام اوباما به خیانت در ماه مه، گفت: «انتظار تحقیقات جنایی با اوباما یا جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق و رقیب انتخاباتی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را ندارد».

او گفت:« بر اساس اطلاعاتی که من دارم، انتظار ندارم که آقای دورهام تصمیم به تحقیقات جنایی در باره اوباما یا جوبایدن نخواهد گرفت اما نگرانی ما بیشتر بر تعیین جرم احتمالی برای افرادی دیگری متمرکز است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *