نرخ آزاد دلار به بالاترین حد در ۸ روز گذشته بازگشت

0

با وجود ثبات نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد فروش دلار روز سه‌شنبه نیز به صعود خود ادامه داد و به بالاترین حد در ۸ روز گذشته رسید.

بانک مرکزی ایران، روز سه‌شنبه نیز بهای ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومانی فروش هر دلار آمریکا در شبکه رسمی صرافی‌های تحت نظارت خود را همچون روز دوشنبه حفظ کرد. با این حال، قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران تحت تاثیر رشد تقاضا به روند صعودی خود که از روز دوشنبه آغاز شده ادامه داد و به ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

پیشتر در جریان مبادلات روز ۲۹ تیرماه گذشته، قیمت پایانی مبادلات روزانه دلار در بازار تهران به بالاتر از ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود

همزمان شکاف چهار هزار تومانی نرخ رسمی و آزاد یورو که در مبادلات روز یکشنبه ایجاد شده، همچنان برقرار ماند. در حالی که نرخ رسمی یورو همچون روز دوشنبه ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود، قیمت آن در بازار آزاد تهران از ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان فراتر رفت.

در حالی که قیمت جهانی طلا روز سه‌شنبه با عقب‌نشینی ۷ دلاری از رکورد تاریخی روز جمعه به هزار و ۹۳۶ دلار رسید؛ رشد قیمت دلار در بازار داخلی ایران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا همچنان در نرخ‌هایی نزدیک به ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مبادله شود و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار نیز بالاتر از یک میلیون و ۶۰ هزار تومان فروخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *