بیل گیتس: خیر! من در آدم‌ها میکروچیپ کار نمی‌گذارم

0

بیل گیتس می‌گوید آن‌قدر تئوری‌ها ابلهانه است که به‌سختی حتی می‌شود آن‌ها را تکذیب کردارسال

 نسخه چاپیبیل گیتس، موسس مایکروسافت و از شاخص‌ترین چهره‌های جهانی در کمک به تولید و انجام واکسیناسیون، به تئوری‌های توطئه در مورد خودش و فعالیت‌های بنیادی که هدایت می‌کند واکنش نشان داده‌است.

این واکنش در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران‌ پس از آن ابراز شده که شبکه‌های اجتماعی، به تئوری‌هایی دامن زده‌اند در این مورد که آقای گیتس می‌خواهد با استفاده از واکسن‌زدن به مردم، در بدن آن‌ها میکروچیپ کار بگذارد و آن‌ها را زیر نظر بگیرد.

بیل گیتس گفته «من هیچ‌وقت در جریان کارگذاری میکروچیپ و این‌جور چیزها دست نداشتم».

او افزوده «تقریبا سخت می‌شود چنین چیزی را رد کرد، چون آن قدر این موضوع ابلهانه و عجیب و غریب است، که حتی تکرار کردنش هم به آن کمی اعتبار می‌بخشد».

این نخستین بار نیست که گیتس هدف تئوری‌های توطئه قرار می‌گیرد. اما با شیوع ویروس کرونای جدید و همه‌گیری جهانی کووید-۱۹، بار دیگر هدف تئوری‌هایی قرار گرفته که او را مرتبط به روند همه‌گیری می‌کنند.

بیشتر در این باره:کرونا؛ جنگ بیولوژیک یا همه‌گیری پیش‌بینی‌شده؟

البته فقط شبکه‌های اجتماعی نیست؛ ماه پیش تلویزیون دولتی روسیه از بازپخش برنامه‌ای که او را متهم به کارگذاشتن میکروچیپ در مردم می‌کند، منصرف شده بود.

ریانووستی، خبرگزاری دولتی روسیه، این برنامه ۵۰ دقیقه‌ای را «گزاف‌گویی متوهمانه» توصیف کرده بود.

بیل گیتس پیش از این در مورد امکان شیوع یک همه‌گیری در سطح جهان هشدار داده بود. او البته تنها فردی نیست که در مورد همه‌گیری هشدار می‌دهد. حتی احتمال شیوع بیماری ناشی از کروناویروس‌ها و یا خفاش‌ها طی سال‌های گذشته در تحقیقات و پژوهش‌های مختلفی مطرح شده‌است.

آقای گیتس همچنین صدها میلیون دلار برای کمک به یافتن واکسن مقابله با کرونای ویروس جدید اختصاص داده است.

اما این اقدامات هم سبب شده که برخی گروه‌های عمدتا راست‌گرا او را هدف قرار دهند و متهم کنند که در جریان همه‌گیری دست دارد و هدفش هم افزایش ثروت است.

گیتس گفته «کار بنیاد ما این است واکسن خریداری کند، به همین دلیل هم می‌توانستیم خطر ناشی از همه‌گیری را برآورد کنیم و در مورد آن سخن بگوییم».

او افزوده برخی «سیستم‌های داده‌ای» مانند ثبت سابقه برای کمک به امدادگران در مورد شناسایی افرادی که واکسن زده‌اند و کسانی که واکسن نزده‌اند وجود دارد، اما هیچ چیزی شبیه میکروچیپ یا مانند آن در کار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *