آزمونی بزرگ؛ کسب‌وکارها در نیویورک بعد از سه ماه قرنطینه بازگشایی می‌شوند

0

Customers browse at Danice clothing store as the Bronx business reopens, Monday, June 8, 2020, in New York. The store was ransacked a week ago during protests. After three bleak months, New York City will try to turn a page when it begins reopening Monday after getting hit first by the coronavirus, then an outpouring of rage over racism and police brutality. (AP Photo/Mark Lennihan)

نیویورک – نیویورک، شهری که بیش از هر جای دیگر آمریکا از ویروس کرونا ضربه خورده، از روز دوشنبه بازگشایی تدریجی خود را با اجرای فاز نخست، آغاز کرد.  

در این مرحله، کسب‌وکارهای غیراساسی، که طی سه ماه اخیر، در اجرای مقررات دولت محلی، کاملا تعطیل بودند، اجازه یافته‌اند که کار خود را از سرگیرند، اما همچنان دادوستد از طریق تلفن انجام می‌شود و کالاها، از لباس و غذا گرفته تا گوشی تلفن و محصولات الکترونیکی شخصی، در پیاده‌رو تحویل مشتری داده می‌شود.  

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه در گزارشی نوشت، بازگشایی آزمون سختی برای نیویورک است که در پی بحران‌های پیاپی از راه می‌رسد.

بیل دو بلازیو، شهردار نیویورک، بازگشایی شهر بعد از سه ماه قرنطینه سخت‌گیرانه را برای نیویورکی‌ها «یک پیروزی» قلمداد کرد و گفت «ما خود را به این نقطه رسانده‌ایم.»

با این حال، برای پرهیز از خطر اوج‌ مجدد ابتلا، دوبلازیو به همشهریانش هشدار داد که سپرهای دفاعی را پایین نیاورند، و تاکید کرد که باید به استفاده از ماسک و شستن دست‌ها و رعایت فاصله‌گیری اجتماعی که «ما را به این جا رسانده»، همچنان ادامه دهند.

نیویورک مدتها مرکز اصلی شیوع ویروس کرونا بود. از هر پنج جان‌باخته از کووید-۱۹ در آمریکا، دست کم یک نفر از شهر نیویورک بوده است.  

در زمان اوج شیوع ویروس کرونا در میانه ماه آوریل، روزانه بیش از ۵۰۰ نفر قربانی جان‌شان را از دست می‌دادند. در اواخر هفته گذشته، شمار تلفات روزانه به کمتر از انگشتان دست تقلیل پیدا کرد.

شمار مبتلایان نیز که در روزهای اوج ۶ هزار نفر و بیشتر بود، اینک به روزی ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *