«مایکل پک» دستگیری و صدور حکم برای برادر همکار صدای آمریکا توسط رژیم تمامیت‌خواه ایران را محکوم کرد

0

«مایکل پک» رئیس سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده، سازمانی که صدای آمریکا زیرمجموعه آن است، شامگاه جمعه با صدور بیانیه‌ای اقدام رژیم ایران در دستگیری و صدور حکم برای علیرضا علی‌نژاد، برادر مسیح علی‌نژاد همکار صدای آمریکا، را محکوم کرد.

«مایکل پک» گفت: «این سازمان، در حالی که نبرد آمریکا برای رسیدن به آزادی در جنگ جهانی اندیشه‌ها را تقویت می‌کند، در کنار علیرضا و خانواده‌اش ایستاده است.»

«مایکل پک» تاکید کرد: «رژیم ایران تمامیت‌خواه است. آن [رژیم] دهه‌ها است که جریان اطلاعات را خفه کرده و تاکتیک‌های استبدادی را برای خاموش کردن صدای مردمش به کار بسته است. سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده (یو‌اس‌اِی‌جی‌ام) نسبت به پشتیبانی و پاسداری از روزنامه‌نگارانش، از جمله آنها که قهرمانانه برای برقراری ارتباط با مردم ایران کوشش می‌کنند، کاملا متعهد باقی می‌ماند.»

متن کامل بیانیه مایکل پک از قرار زیر است

همکاران عزیز،

روزنامه‌نگاران سراسر جهان همه روزه برای گزارش کردن اخبار و همرسانی حقیقت با کسانی که تشنه آن هستند، جان‌شان را به خطر می‌اندازند. ولی این مهم است که همه ما درک کنیم فقط آنها نیستند که به خاطر کار حیاتی‌شان با خطر مواجه می‌شوند. در کشورهایی که دشمن آزادی بیان هستند، دوستان و اعضای خانواده‌های روزنامه‌نگاران نیز اغلب با اذیت و آزار و تلافی‌جویی، از ارعاب گرفته تا قتل، رو‌به‌رو می‌شوند.

جمهوری اسلامی ایران این هفته علیرضا علی‌نژاد – برادر مسیح علی‌نژاد، همکار صدای آمریکا – را به بهانه اقدام علیه امنیت ملی، اهانت به آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران، و مشارکت در تبلیغات ضددولتی، دستگیر و به هشت سال زندان محکوم کرد. این اقدامات ناعادلانه هستند، اما بی‌تردید اراده همه انسان‌هایی که در همه کشورها قلب‌شان برای آزادی می‌تپد را استوارتر خواهد کرد.

رژیم ایران تمامیت‌خواه است. آن [رژیم] دهه‌ها است که جریان اطلاعات را خفه کرده و تاکتیک‌های استبدادی را برای خاموش کردن صدای مردمش به کار بسته است. سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده (یو‌اس‌اِی‌جی‌ام) نسبت به پشتیبانی و پاسداری از روزنامه‌نگارانش، از جمله آنها که قهرمانانه برای برقراری ارتباط با مردم ایران کوشش می‌کنند، کاملا متعهد باقی می‌ماند. این سازمان، در حالی که نبرد آمریکا برای رسیدن به آزادی در جنگ جهانی اندیشه‌ها را تقویت می‌کند، در کنار علیرضا و خانواده‌اش ایستاده است.   

مایکل پک
رئیس سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *